Лялька-мотанка 

 

Лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитині ляльку, щоб та гралась. Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими.   

 

    А чи вмієш Ти виготовляти ляльку-мотанку — таку, якою колись бавилися діти, яку дівчата берегли аж до весілля, і яка виконувала роль оберегу. Ні? Тоді маєш чудову нагоду навчитися — я підготувала для Тебе детальний майстер-клас.

Для цього нам знадобиться:

  • ·        Вата;
  • ·        Тканина різної кольорової гамми;
  • ·        Резиночки.

 

 

 

 

 

 


І третє коло найменше, накладаємо теж на поверхню голови. 

Беремо вату і катаємо щільну кульку. Кладемо її в центр найбільшого за розміром клаптика тканини з виворітнього боку. Це буде голова нашої ляльки-мотанки. Стисніть тканину в кулак, утворюючи шар, і вдягніть резиночку. Розправте тканину – це буде перший шар сукні ляльки-мотанки.


Беремо білу тканину і накладаємо її на поверхню всіх тканин, обмотуємо навколо голови резинкою. Щоб зробити ручки, підверніть тканину всередину і закріпіть гумовою резинкою. Якщо ручки виходять занадто довгі, вкоротіть їх за допомогою ножиць.

Беремо другий клаптик, який трохи менше першого. Накладаємо його на поверхню голови. Знову обмотуємо його резиночкою.

 

 

 

 

 

 


А тепер беремо трикутник – це косинка на голову. Одягаємо її, зав’язуємо. І ось наша лялька готова.Write a comment

Comments: 0